Kije EXEL PRO ULTRA ALIS

Exel Poland, Kije, Nordic Walking, Testy

Exel Pro Ultra Alis zostały mi udostępnione do testów przez sklep SportPoland.com

1

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, kije są leciutkie, wyczuwalnie lżejsze od Exel Pro Curve, które również mają zawartość 100 % z włókien węglowych. Nowe malowanie w niebieskim kolorze przypadło mi do gustu, ze względu na to, że kolorystycznie kija pasują do mojego stroju startowego Silesia Nordic Team. Cała reszta, czyli rękawiczka i groty są takie same jakie można spotkać w pozostałych modelach kijów firmy Exel. Do tego modelu osobiści polecam końcówki typu Suspension Tip lub All Terrain, ze względu na to że są cięższe od Aero Tip i będą stabilizowały pracę kijków. Zamontowany system Quick Lock System sprawia, że wymiana końcówek jest szybka i bez problemowa.

3

Debiutancki spacer po lesie miał około 10 km, przyznam, że było dość dziwnie. Po pierwsze, nie chodziłem z prostymi kijami od bardzo dawna, a po drugie są tak lekkie, że nie mogłem ich wyczuć w rękach. Teraz po kilku treningach jest zdecydowanie lepiej, chociaż nadal lekkość kijków potrafi zaskoczyć, kiedy to silny podmuch wiatru potrafi sprawić, że kijki trochę uciekają i trzeba je wtedy mocniej chwycić.

all

Czy warto? Jeżeli ktoś poszukuje kijków NW z najwyższej półki, nie do końca jest przekonany do modeli Curve (krzywe) i chce kija w tradycyjnym kształcie, to Exel Pro Ultra Alis będzie doskonałym wyborem. W mojej ocenie jest bardzo dobrym kijem, który swoimi parametrami, wykonaniem i komfortem użytkowania spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kijkarzy.
Cena: 549 zł.
Kije dostępne w sklepie SportPoland.com

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s